Profil klarasolarova

jméno: Mgr. Bc. Klára Solařová
registrace od: 08. 07. 2015 (836 dnů)
počet zobrazení profilu: 190x

O mně

Dobré ráno, dobré odpoledne či dobrý večer,

jmenuji se Klára Solařová. Jsem lektorkou dvou cizích jazyků, španělštiny a angličtiny. Oba jazyky jsem vystudovala na univerzitě a aby toho nebylo málo, přidala jsem si k nim ještě studium geografie a několik certifikátů. Čas od času se také nechám obohatit o nové poznatky na specializovaných workshopech či konferencích :-)

Cizí jazyky jsou mou životní vášní: ráda se je učím, ráda je vyučuji a jejich nedílnou součástí je pro mne znalost kultury zemí, kde se jazyky, které ovládám, mluví; zaměřuji se zejména na kulturu Španělska a Latinské Ameriky.

Jak to všechno začalo

Když jsem se chystala k maturitě z němčiny, uvědomila jsem si, že mám za sebou bezmála 11 let studia tohoto jazyka, a přitom pořád neumím dohromady nic. Znám sice nějaká slovíčka a hromadu nepravidelných sloves, nejsem ale schopná v jazyce konverzovat, prohodit nějakou zdvořilost, sepsat bez přípravy a slovníku kloudný text, ani si poslechnout německé rádio nebo se podívat na film a rozumět. Anglicky jsem se přitom učila kratší dobu a mluvila jsem celkem plynně...

Za nějakou dobu jsem podobnou věc jako u angličtiny zaznamenala i se španělštinou: studium jsem začala váhavě, ovšem poté jsem se do toho pustila naplno a po několika málo letech jsem svou španělštinu dostala na vrcholovou úroveň a hravě získala certifikát druhé nejvyšší úrovně. Už v té době jsem rozuměla v podstatě všemu běžnému psanému i mluvenému slovu, k tomu jsem mluvila i psala na profesionální úrovni. A dokonce jsem si souběžně zvládla vypilovat i angličtinu.

Vrtalo mi hlavou, jak je to možné? Jak to, že délka studia v mém případě nekorespondovala s dosaženou jazykovou úrovní? Pokud by tomu tak bylo, musela bych přeci už dávno mluvit německy tak, jako vzdělaný rodilý mluvčí!

Tato otázka je důvodem, proč jsem se začala zabývat zákonitostmi studia cizího jazyka. Jak je možné, že někteří lidé udělají v cizích jazycích po krátké době velké pokroky, a jiní se ani po desetiletích studia nedomluví? Jaké jsou nejlepší postupy pro osvojení cizího jazyka? Co číst, jak se učit? Co pomáhá a co je k ničemu? A jak mohu svým studentům nejlépe zprostředkovat ty dva jazyky, které aktuálně vyučuji, angličtinu a španělštinu? Otázek je mnoho...

O všechny odpovědi, ke kterým jsem se dopracovala, se s Vámi dělím ve svých kurzech, na konzultacích, workshopech a na tomto blogu. Mým posláním je pomoci mým studentům i Vám, čtenářům, aby nikdo z Vás nedopadl tak, jako já s němčinou, ale abyste cizí jazyky studovali tím způsobem, jako se mně to povedlo v případě angličtiny a španělštiny: s radostí a úspěšně.

O čem blog je

O dvou věcech:
- o cizích jazycích a o tom, jak na ně
- o angličtině, španělštině a španělsky mluvících zemích

Proč byste tento blog měli číst?

- Ukážu Vám, že překážkou pro studium jazyka zpravidla není nedostatek talentu, ale pouze nedostatek odhodlání, a prozradím Vám ty nejlepší postupy a tipy, díky kterým se konečně naučíte anglicky, španělsky nebo jakémukoli jinému jazyku, který Vás zajímá.

- Pomohu Vám zjistit Vaši jazykovou úroveň, vybrat vhodný kurz i dobrého lektora, zbavit se mýtů a vyvarovat se těm největším chybám, které lidé při studiu cizího jazyka dělají.

- Poradím Vám také konkrétní postupy pro zvládnutí angličtiny a španělštiny.

- Nabídnu Vám to nejlepší, co vím o Latinské Americe a Španělsku; budou to samé vybrané lahůdky, které jinde nenajdete. Naservíruji Vám dobré jídlo, čtivou literaturu, nádhernou hudbu i fascinující tradice.

- Zažehnu ve Vás chuť cestovat a všechno to, o čem tady čtete, poznat na vlastní oči a kůži. Zároveń Vám v jednom balíčku předám užitečné know-how, které se Vám na cestách bude stoprocentně hodit.

Moc mě potěší, jestliže se pro Vás něco z toho, o co se s Vámi na tomto blogu dělím, stane Vaší motivací pro studium španělštiny, když to ve Vás zažehne radost z mluvení, čtení a psaní cizími jazyky nebo když Vás díky tomu popadne chuť cestovat.

Kontakt

Pokud si přejete mi cokoli sdělit, ať už byste rádi reagovali na tento blog, poprosili o článek na přání, na něco se zeptali nebo třeba rovnou požádali o lekci angličtiny či španělštiny, můžete mi napsat na email klarasolarova@email.cz či zavolat na tel. +420 774 564 724.

Pro dotazy ke konkrétním tématům slouží také prostor pro komentáře přímo pod jednotlivými články a návštěvní kniha umístěná v menu hned pod rubrikami článků. Spoustu podrobnějších informací o mně a o tom, jak Vám mohu být užitečná, najdete také na mém osobním webu www.klarasolarova.cz.

A nakonec...

Děkuji Vám, že jste na tento blog zavítali. Budu ráda, budete-li se s chutí vracet a bude-li tato stránka Vaším oblíbeným průvodcem, ať už při studiu, cestách do zahraničí nebo třeba "jen" cestování prstem na mapě :-)

Zároveň bych Vás ráda poprosila, abyste články ani fotografie z tohoto blogu nikam nekopírovali, je to v rozporu s autorským zákonem. Pokud se Vám něco na tomto blogu líbí a chtěli byste se o to podělit třeba s kolegou nebo s někým z rodiny, pošlete dotyčnému odkaz nebo příspěvek lajkuje na Facebooku :-)