Pozvánka: Beseda s Eduardem Mendozou

3. říjen 2015 | 13.20 |

Máte rádi moderní španělskou literaturu? Tak u tohohle nesmíte chybět!

Už za necelé tři týdny, konkrétně 22. října, se totiž v titulku článku zmíněný barcelonský rodák stane nositelem ceny Franze Kafky a při té příležitosti si jej Institut Cervantes (Na Rybníčku 6, Praha) pozve na besedu.

Tento dvaasedmdesátiletý autor má na kontě více než dvě desítky děl, píše především romány, ale zabrousil i do oblasti divadelní tvorby, esejí a příběhů pro děti. Pokud jste zatím z jeho produkce nic nečetli, mohu Vám maximálně doporučit jeho čtivý humoristický román Sin noticias de Gurb. V češtině zatím kniha, pokud vím, nevyšla, pokud ale nevládnete španělštinou, můžete sáhnout po některém z překladů - román seženete v angličtině, němčině, francouzštině, italštině, dánštině i polštině.

Pakliže se na cizojazyčné čtení v žádné z vyjmenovaných řečí necítíte, podívejte se po knihách Pravda o případu Savolta a Podivuhodná cesta Pomponia Flata, ty už české překlady mají. Hned potom můžete vyrazit na setkání s jejich autorem, to se bude konat 21. října od 18.00 hodin. Další podrobnosti o této události se můžete dočíst zde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře