Pozvánka: Premiéra filmu Skutečný příběh Kristiady

16. říjen 2016 | 06.41 |

Přemýšlíte, co podniknete dneska večer? Výjimečně Vás dnes nepošlu na besedu, koncert ani konferenci, ale doporučím Vám připravit si horký čaj a pohodlně se uvelebit v obýváku: premiéra parádního velkofilmu je totiž zde.

cristeros 3

Dnes večer přesně ve 20.00 hodin odstartuje na televizi Noe (kterou si můžete naladit všemi myslitelnými způsoby včetně online vysílání) premiéra filmu Pro větší slávu: Skutečný příběh Kristiady. Toto hvězdně obsazené drama (v hlavních rolích uvidíme například slavného kubánského herce Andyho Garcíu, Evu Longoriu či rodilého Mexičana Eduarda Verásteguiho, mezi jehož dřívější velké úspěchy se řadí kupříkladu film Bella) dokumentuje část moderních mexických dějin, konkrétně pak dvacátá léta minulého století a jejich zásadní historické události: dopad totalitních nařízení krutě potlačujících náboženskou svobodu, která prosadil prezident Plutarco Calles a podpořila mexická armáda a která vyvolala povstání mexických obyvatel nazývaných Cristeros, stejně jako pozdější válečné i politické střety těchto proti sobě stojících skupin. 

cristeros 10 střední cristeros 12 střední

Povstání postupně přerostlo v občanskou válku, ve které především obyčejní Mexičané bojovali proto, aby si vydobyli zpět svou ztracenou svobodu. O tomto zásadním zápase se dnes na hodinách dějepisu téměř nevyučuje a na veřejnosti nemluví, a to ani v samotném Mexiku. Pojďte si tedy společně se mnou poutavou formou rozšířit své znalosti a nastavte si budík na osmou večer! :-)

cristeros 8 střední cristeros 13

Podívejte se také na na oficiální trailer v původním znění. V komentářích pod článkem se pak se mnou po shlédnutí filmu můžete podělit o své dojmy!

Zdroje:

http://www.filmofilia.com/wp-content/uploads/2012/03/for_greater_glory_1.jpg (fotografie)

http://www.blackfilm.com/read/wp-content/uploads/2012/03/For-Greater-Glory-2.jpg (fotografie)

http://www.aceshowbiz.com/images/still/for-greater-glory-img06.jpg (fotografie)

http://www.filmmusicmag.com/file-uploads/movie-review-for-Greater-Glory-Peter-O-Toole-Cristero-Andy-Garcia-Cristero-War-Cristiada.jpg 4 (fotografie)

http://static.tvgcdn.net/mediabin/galleries/movies/a_f/fi_fp/for_greater_glory/1/for-greater-glory-2.jpg (fotografie)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře