Toto je široko daleko nejlepší mexické koření

13. prosinec 2016 | 16.36 |

Také máte rádi mexickou kuchyni, ale občas Vás od přípravy některých klasických receptů odradí dlooo...ooo...ooouhý seznam koření, které se Vám nechce jedno po druhém odměřovat a z nějž navíc půlku stejně nemáte doma? Řešení je na dosah ruky.

mexican bowl big

Před časem jsem v jednom z obchodů Marks & Spencer, britského řetězce, který prodává hlavně oblečení, ale také kosmetiku, drobnosti do domácnosti a potraviny, objevila balení fantastického koření určeného pro přípravu fajitas a hned jsem věděla, že se o něj s Vámi musím podělit. Je to povedená směs koriandru, mořské soli, uzených chilli papriček, černého pepře, šalvěje a mnoha dalších ingrediencí, která je jedním slovem lahodná a k tomu má dost univerzální využití - i když zadní strana růžového sáčku nabízí podrobný návod, jak připravit již zmíněné fajitas, já toto koření ráda používám také do různých dušených pokrmů ze zeleniny a na pečené brambory, dobře také oživí klasickou přílohovou rýži. Využijete jej tedy i v případě, že mexická kuchyně není úplně Vaše parketa.

I když obsahuje nějaké to chilli, vlastně není vůbec pikantní, takže pokud ostrá jídla obcházíte obloukem, není se čeho bát. Pokud si na druhou stranu pálivé papričky rádi dáváte ve velkém, nic Vám nebrání jich do směsi po libosti přidat. Chuť je vyvážená, ve směsi cítíte bylinky, hřejivá koření i nádech kouře, který Vašemu pokrmu dodá stejně úžasné aroma, jaké mají tradiční mexická jídla připravovaná na otevřeném ohni.

fajitas koření

Celou tu voňavou parádu pořídíte za 45 korun a vystačí Vám na pěkných pár obědů, myslím, že takových dvanáct porcí určitě zvládne, spíš i víc. A když už v Marksi & Spencerovi budete, možná pro Vás bude praktické vzít si rovnou dvě balení - jedno pro sebe, druhé Vám může posloužit jako nápaditá drobná pozornost, až příště dorazíte na oběd či odpolední kávu za některým z Vašich kamarádů či kamarádek, kteří rádi vaří. Mimochodem - neznám ve svém okolí nikoho, opravdu ani jediného člověka, kterému by toto koření nechutnalo. 

Jak tak o tom mluvím, asi si dnes na večeři půjdu připravit nějaké ty fajitas...

Jaké koření máte rádi Vy? Doporučíte mi Vaši oblíbenou směs, kterou používáte v mexických pokrmech? Připravujete si ji raději doma podle vlastního receptu, anebo kupujete nějakou osvědčenou značku? Napište mi Vaše kulinářské tipy do komentářů!

- - -

Kam dál?

→ Vánoce jsou za dveřmi a Vy stále nemáte dárky pro Vaše cizími jazyky mluvící blízké? Mám pro Vás návod, jak zvolit perfektní dárek do tří minut.

→ Přemýšlíte, co budete číst během svátečního volna? Vybrala jsem pro Vás sedm vynikajících knih.

→ Ještě jste se nezapojili do adventní giveaway? Nenechte si ujít tuto báječnou výhru.

→ Chcete vědět, co všechno je možné podniknout v hodinách španělštiny? Nakoukněte do mých kurzů.

→ ...a přijďte sem opět v pátek, budu tu na Vás čekat s novým příspěvkem :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře