Kam v Ostravě za španělským a mexickým jídlem

21. duben 2017 | 15.26 |

Ostrava má co nabídnout. Budete se divit.

.

burrito

.

Víkend je blízko, co tak v sobotu nebo neděli vyrazit někam za gurmánskými zážitky? Pokud máte v oblibě španělskou a mexickou kuchyni, nebo pokud toho naopak ani o jedné z nich moc nevíte a rádi byste zkusili něco nového, mám pro Vás dnes tip na čtyři místa, kam se můžete za těmito exotickými chutěmi vydat.

1. Pata Negra

Španělsko na talíři. V této restauraci mají neuvěřitelný výběr všech myslitelných tapas. V mých kurzech španělštiny jste slyšeli o pokrmech jako jamón ibérico, pisto, tortilla de patatas, croquetas, ensalada rusa, jamón serrano nebo queso manchego a sem si je všechny můžete přijít ochutnat :-)

Kromě tapas Vám restaurace nabídne také hlavní jídla - paellu, různá rizotta, chobotnici a telecí či hovězí, k nimž si můžete dopřát několik druhů španělských vín a destilátů.

Adresu, otvírací dobu i menu najdete na patanegra.cz.

2. Restaurant Sí

V centru Ostravy v pasáži Vesmír se schovává tato malá restaurace. Prezentuje se jako mezinárodní, na jejím menu ale najdete spoustu španělských specialit od patatas bravas po churros. Také jsou zde k dostání neotřelá polední menu.

Hodně zajímavé je, že restaurace pořádá také kurzy vaření: mimo jiné nabízí kurz charcuterie (to jest o uzeninách, šunkách a tak podobně) a kurz vaření paelly.

Nabídku kurzů, adresu, otvírací dobu i menu najdete na sirestaurant.cz.

3. Los Capolitos

Malé mexické bistro vyvedené ve dřevě. Zde se vše točí okolo kukuřičných tortill, a tak to ve správném mexickém bistru má být. Dostanete zde čerstvé burritos, tacos, nachos, quesadillu, guacamole, různé omáčky, polévku, chili con carne a také limonády s exotickými příchuťemi. 

Mimochodem, druhá pobočka bistra se nachází ve Frýdku-Místku a jak frýdecké, tak ostravské bistro poskytuje také rozvoz jídel.

Adresu, otvírací dobu i menu najdete na capolitos.cz.

4. Comedor mexicano

To nejlepší nakonec...? Krásná restaurace v centru Ostravy s luxusním menu, pro speciální příležitosti jako dělaná.

Naservírují Vám tu hlavně mexickou kuchyni a steaky, ale také španělskou kuchyni (třeba paellu nebo teplé churros s horkou čokoládou) i mořské plody, které Vám jinde tak často nenabídnou (humra, chobotnice, krevety i mušle).

Adresu, otvírací dobu i menu najdete na comedor.cz.

Už jste v některé z těchto restaurací byli? Jak Vám tam chutnalo? Znáte v Ostravě nějaké další španělské nebo mexické restaurace? Podělte se se mnou o sbé postřehy v komentářích!

- - -

Kam dál?

→ Chystáte se na zkoušky DELE? Anebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Kompletní know-how jsem pro Vás nachystala v tomto praktickém článku.

→ Ušetřete každý den fůru času díky tomuto jednoduchému triku.

→ Začněte den v radostném duchu a se španělštinou díky salse.

→ Získejte svůj osobní studijní plán na celý měsíc.

Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/143-pozvanka-tyden-spanelske-kultury-v-ostrave.html

→ ...a stavte se sem pro nový článek zase v úterý, budu se na Vás těšit!
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/160-nejlepsi-online-slovniky-spanelstiny-zdarma.html

Zdroje:

autorem fotografie je jeffreyw

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny