Jak za 1 večer pochopit půlku anglické gramatiky

7. duben 2017 | 23.57 |

Dnes pro Vás mám tip na jednu knížku, se kterou budete ve Vašem kurzu angličtiny i mezi přáteli za uznávaného odborníka

I po letech studia stále tápete ve všech těch budoucích a minulých časech a nejde Vám na rozum, proč má angličtina tak podivný slovosled? Tomu bude brzy konec - můžete na tom být podstatně líp už za jeden jediný večer. Vaše záchrana se jmenuje Angličtina na rovinu. Seznamte se.

.

aj na rovnu 1 mensi

.

Nepřeháním ani trochu, když řeknu, že je to jedna z nejlepších knih o angličtině, co znám. Přečíst by si ji měl opravdu každý student (a, ehm, také každý lektor a učitel, vzhledem k tomu, jaké bludy, zejména ohledně gramatiky, se občas v českých školách a jazykovkách hlásají).  

O existenci této útlé a nadmíru prospěšné příručky jsem se Vám stručně zmínila už v tomto prosincovém článku; jelikož tam ale v záplavě dalších tipů trochu zapadla, rozhodla jsem se Vám o ní dát vědět ještě jednou a malinko podrobněji.

Angličtina na rovinu je sbírkou krátkých, zábavných článečků, mohli bychom říct fejetonů, z nichž každý se zaměřuje na jedno konkrétní téma z anglického jazyka. Dočtete se tu spoustu zásadních informací o předložkách, slovosledu, výslovnosti, slovesných časech, jednotlivých slovech, Czenglish i učení angličtiny jako takovém... a vsadím se, že pokud nechodíte do jednoho z mých kurzů nebo neznáte autora knihy osobně, pak minimálně polovinu věcí, které se tu dozvíte, Vám žádný z Vašich učitelů angličtiny ještě nikdy neřekl. 

Jak už jsem zmínila, Darren Crown má opravdu smysl pro humor a tak je radost si jeho knížku číst. V žádném případě nečekejte suchopárný lingvistický výklad; naopak, jednotlivé kapitolky překypují energií, lidskostí a vtipem. To z knížky mimo jiné také dělá skvělý dárek pro kohokoli, kdo se učí anglicky. Dotyčnému tak darujete v jednom balení hodnotný kus vzdělání a pořádnou porci radosti zároveň.

Nejprve byste si ale knížku měli pořídit pro sebe. Bude to jedna z nejlepších investic do jazykového vzdělání, jaké jste za svůj život udělali, tím jsem si jistá. Za jedno odpoledne zvládnete pochopit to, na co jiným mnohdy nestačí ani osm semestrů v průměrné jazykové škole. 

Pokud byste si chtěli knihu trochu prolistovat, můžete se mrknout na tři kapitoly na ukázku. Knížku si také můžete rovnou objednat. A jakmile budete hotovi s prvním dílem, na nic nečekejte a pořiďte si i ten druhý. Nebudete litovat.

Už jste o Angličtině na rovinu slyšeli? Četli jste ji? Pokud ano, jak se Vám líbila? Napište mi své postřehy do komentářů!

- - -

Kam dál?

→ Ušetřete každý den fůru času díky tomuto jednoduchému triku.

→ Získejte svůj osobní studijní plán na celý měsíc.

→ Obohaťte Vaši angličtinu o těchto 10 snadno zapamatovatelných idiomů.
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/143-pozvanka-tyden-spanelske-kultury-v-ostrave.html

→ Přemýšlíte nad něčím, co se týká španělštiny nebo angličtiny, a nedá Vám to spát? Řekněte si o odpověď

→ ...a stavte se sem pro nový článek zase v úterý, budu se na Vás těšit!
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/152-pozvanka-festival-jeden-svet-v-ostrave.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře