Nejlepší online slovníky španělštiny (zdarma)

26. duben 2017 | 10.25 |

Nemůžete ve slovníku od Lingey najít požadované slovíčko? Pokud jsou na Vámi žádaný výraz české dvojjazyčné slovníky krátké, zkuste tyhle. 

.

spanish dic

.

Běžné české slovníky určené pro širokou veřejnost mají omezenou slovní zásobu. I když například obsah 35.000 hesel se může zdát pro Vaše vlastní vyjadřování jako víc než dost, na limity slovníku často narazíte, pokud chcete někomu vysvětlit nějakou podrobnost o Vašem zaměstnání nebo zdravotním stavu, nebo když začnete číst knihy a sledovat filmy v originále, zvláště pokud jsou plné regionálních a slangových výrazů. V takových případech Vás většina běžných slovníků nechá ve štychu - a budete potřebovat některého z jejich propracovanějších kolegů.

Dva takové superslovníky bych Vám dnes chtěla představit. V dobrém slovníku se dozvíte spoustu věcí. Slovník Vám nabídne nejen význam slova, které hledáte, ale také další důležité údaje: jaký slovní druh to je, jestli je slovo nějak nepravidelné, jak se skloňuje nebo časuje ve všech možných případech, jak se tvoří množné číslo, zda je slovo spisovné, hovorové nebo dokonce vulgární a často i jak daný jazyk k tomuto slovu přišel, jak se v průběhu historie slovo vyvinulo. 

Kromě toho uvidíte všechny možné významy toho kterého slova (ne pouze ten, který aktuálně hledáte), k tomu Vám slovník ukáže nejčastější slovní spojení s tímto slovem a upozorní také na idiomy, které toto slovo obsahují.

Takovýto superslovník si samozřejmě můžete zakoupit v klasické tištěné podobě nebo v elektronické podobě pro offline použití; mnohé instituce ale takovýto slovník nabízejí také zdarma online, přičemž poslední zmíněná možnost bude pro mnoho studentů tou nejpraktičtější volbou.

Vám, studentům španělštiny, bych tedy dnes chtěla dát tip na dva vynikající online slovníky:

Slovník RAE

Výborný a ohromně rozsáhlý slovník Královské španělské akademie, který obsahuje všechny údaje, které má kvalitní slovník mít. Kromě hlavního slovníku obecné současné španělštiny zde najdete zdarma přístupnou řadu dalších specializovaných slovníků, počínaje slovníkem amerikanismů a slovníkem právních termínů konče.

Vedle slovníku je na stejném webu k dispozici také fórum, kde Vám odborníci rádi zodpoví Vaše lingvistické dotazy, a pak hromada příruček, díky kterým se můžete libovolně přivzdělat v oblasti gramatiky, syntaxe, morfologie, historického vývoje španělštiny i spousty dalších jazykovědných disciplín.

Slovník Clave

Parádní slovník s více než 80.000 hesly, který Vám leckdy dokáže poradit i s hovorovými významy, které RAE do svého slovníku nezařadila. U každého slova najdete většinu údajů, které má i RAE, kromě kompletního časování slovesa. Zato zde ale získáte jiné bonusy navíc: poznámku ohledně výslovnosti (jak se slovo dělí na slabiky a kde je v něm přízvuk), možná synonyma a ještě vzorovou větu pro každý význam daného slova. 

Clave nabízí i další rozšiřující slovníky (slovník synonym a antonym a jiné), ty už jsou ale přístupné za menší poplatek.

S tímto slovníkovým kombem vyřešíte téměř vše, co se slovní zásoby ve španělštině týče. Napište mi do komentářů, zda tyto slovníky znáte a používáte, nebo zda Vám vyhovuje ještě nějaký jiný slovník, na který se v dnešním článku nedostalo!

- - -

Kam dál?

→ Máte rádi španělskou nebo mexickou kuchyni? Zjistěte, kde si na ní můžete v Ostravě pochutnat.

→ Ušetřete každý den fůru času díky tomuto jednoduchému triku.

→ Začněte den v radostném duchu a se španělštinou díky salse.

→ Získejte svůj osobní studijní plán na celý měsíc.

Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/143-pozvanka-tyden-spanelske-kultury-v-ostrave.html

→ ...a stavte se sem pro nový článek zase v úterý, budu se na Vás těšit!
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/155-britske-zvyky-zblizka-a-zabavne-anglophenia.html

Zdroje:

autorem fotografie je Horia Varlan

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře