Ubytujte se ve své vysněné destinaci zdarma

14. říjen 2016 | 19.21 |

Dnes pro Vás mám recenzi webu Airbnb.com a zároveň kredit na ubytování, díky kterému se budete moci při své příští cestě ubytovat na jednu noc zdarma (při volbě levnějšího ubytování i na dvě nebo tři noci).

airbnb


Co je služba Airbnb.com zač?

Pokud cestujete nejen s cestovními kancelářemi a agenturami, ale přinejmenším čas od času někam vyrazíte na vlastní pěst, určitě už máte v malíčku notoricky známé stránky pro rezervaci ubytování jako je například Booking.com anebo srovnávač cen hotelů Trivago. Za opačný pól hotelů a hostelů, ve kterých člověk za ubytování platí penězi, bychom mohli považovat web Couchsurfing, na kterém se host svému ubytovateli neodměňuje finančně, nýbrž sdílením svého času, vědomostí a zkušeností.

Za styčný bod mezi klasickým ubytováním a komunitou couchsurferů bychom mohli označit službu Airbnb.com. Pravidla ubytování jsou podobná jako v běžném hotelu, pobývat ale budete přímo u místních doma. Máte tak možnost seznámit se s lidmi, které byste jinak nikdy nepoznali, podívat se do míst, která byste sami jen těžko hledali.

Zajímavá je také pestrost ubytování. Pronajmout si můžete gauč, pokoj i celý apartmán, spát můžete také na lodi, ve stanu, karavanu, dodávce, věži, zámku, chatce či domě v koruně stromu. Můžete za pár korun přespat ve skromnějším obydlí, anebo si rezervovat luxusní vilu přímo na pláži... možnosti jsou obrovské. Díky tomu, že komunita Airbnb funguje už nějaký ten pátek, nabídka destinací je také velmi slušná, ubytování seženete ve více než 190 zemích.

airbnb 4

Kde jsem se ubytovala já a jak to dopadlo

Osobně jsem si na tomto webu rezervovala ubytování již třikrát, dvakrát v loňském roce a potřetí letos v létě. V prvním případě hostitelka nakonec musela kvůli služební cestě rezervaci odmítnout, u dalších dvou rezervací však vše proběhlo úspěšně a v obou případech se mi ubytování líbilo.

Loni jsem na pár dní zůstala v malém rodinném hostelu, který měl parádní folklorní výzdobu, milý personál, snídani zdarma a supermarket a zastávku autobusu 20 metrů ode dveří. Letos jsem se díky rezervaci pokoje seznámila s laskavými mladými manželi a jejich čerstvě narozenou dcerkou, kteří se mnou zacházeli jako bychom byli jedna rodina. K tomu jsem dostala klíče od krásného historického domu dva bloky od hlavního náměstí a to za směšnou cenu, o jaké se ostatním cestovatelům a turistům ani nesnilo, jelikož všechna okolní ubytovací zařízení měla díky významným státním svátkům ceny vyšroubované minimálně na trojnásobek běžné hodnoty.

airbnb 2

Výhody a nevýhody

Kromě možnosti ubytování v neotřelých lokalitách a zkušenosti se životem místních obyvatel mi na Airbnb vyhovuje to, že ve většině případů mám - na rozdíl od hotelů - k dispozici vybavenou kuchyň a mohu si tak během cestování kdykoli připravit vlastní jídlo nebo třeba teplý čaj, když je právě zima. Možnost uvařit si je jednou z hlavních předností, kterou na ubytování v soukromí vidím.

Pozitivně hodnotím také bezpečnost ubytování - není možné se ubytovat ani ubytovávat hosty anonymně či pod smyšleným jménem, web po každém uživateli vyžaduje věrohodné potvrzení identity. Vždy tak s jistotou víte, u koho budete pobývat.

Pochválit musím i zákaznickou podporu, na všechny mé dotazy a požadavky zatím vždy odpověděli velmi svižně, a to i přes leckdy poněkud nestandardní denní dobu.

Co se týče webu samotného, zdá se mi přehledný a relativně jednoduchý na ovládání. Při vyhledávání Vám nabídne relevantní filtry, užitečná je také funkce vyhledávání dle mapy. Jedinou nevýhodu vidím v pomalejším načítání webu kvůli videopozadí. Tento problém ale při použití mobilní verze webu odpadá.

airbnb 3

Ubytujte se zdarma

Pokud se Vám myšlenka pobytu u místních líbí tak, jako mně, můžete se rovnou porozhlédnout po nabídce ubytování ve Vaší vytoužené destinaci. Pokud k registraci a rezervaci ubytování využijete tento odkaz, obdržíte kredit 600,- Kč  725,- Kč na svou příští cestu (edit 20.6.2017: kredit byl navýšen). Budete se tak moci ubytovat na jednu či více nocí zdarma. Kredit můžete využít v jakékoli destinaci po celém světě, a to včetně České republiky.

Co si o službě Airbnb myslíte Vy? Podělte se se mnou o své názory a zkušenosti v komentářích!

airbnb 5

Zdroje:

https://a0.muscache.com/im/pictures/70339758/79811d8e_original.jpg?aki_policy=x_large (fotografie)

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/06/09/11/3515273400000578-3632908-The_listing_on_Airbnb_describes_the_floating_property_as_the_opp-a-4_1465468183082.jpg (fotografie)

https://c1.staticflickr.com/1/738/21605848052_8c3a65909a_b.jpg (fotografie)

https://a0.muscache.com/airbnb/static/Live-There_Paris_Elliott_Tower-View_16-03-09_4364.jpg (fotografie)

http://techrasa.com/wp-content/uploads/2016/05/Airbnb.jpeg (logo)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ubytujte se ve své vysněné destinaci zdarma boudicca 18. 10. 2016 - 21:55
RE(2x): Ubytujte se ve své vysněné destinaci zdarma klarasolarova 31. 10. 2016 - 20:16