Letiště v Madridu. Kde se ubytovat?

29. září 2015 | 22.44 |

Madridské letiště je dost důležité, především pokud Vás zajímá Latinská Amerika. Zejména španělská letecká společnost Iberia létá z letiště Madrid-Barajas (Adolfo Suárez) skoro všude, kam si jen vzpomenete; ve Střední a Jižní Americe je jen málo mezinárodních letišť, na které se s Iberií nebo jejími partnerskými aerolinkami (prozatím) nedostanete.

Ať už budete z Madridu pokračovat vnitrostátním letem, ovšem teprve po nepříjemně dlouhé pauze, potřebujete pár hodin nerušeného spánku, abyste mohli nabrat síly před cestou za Atlantik, anebo Vás zkrátka v Madridu něco zdrželo déle, než jste předpokládali, ve všech třech případech oceníte pohodlné ubytování za příčetnou cenu. Proto bych se s Vámi ráda podělila o tip na dva ověřené sympatické hostely, které jsou od madridského letiště co by kamenem dohodil.

První se jmenuje Hostal Aeropuerto. Pokud Vám nevadí menší procházka, zvládnete do hostelu dojít i pěšky. Druhou možností je cestovat metrem, z letiště je to jedna zastávka (vystoupíte na stanici "Aeropuerto") plus cca 500m chůze; jednosměrná jízdenka v roce 2014 vyšla na 4 nebo 5 euro. Dále se můžete dopavit autobusem, k dispozici je samozřejmě také taxi (cesta vyjde na cca 20 euro). Hostel nabízí jedno-, dvou- a třílůžkové pokoje, buďto s vlastní sprchou a společným WC, nebo s vlastní koupelnou. Recepce hostelu je otevřená non-stop, u hostelu je možné za mírný poplatek také parkování, k dispozici je (kromě nepříliš užitečného vybavení jako je např. televize) bezplatné internetové připojení. Já jsem při ubytování v zimních měsících nejvíce ze všeho ocenila topení; to si na pokoji můžete libovolně regulovat a je dost výkonné, v případě extrémní zimomřivosti lze pokoj do dvou hodin proměnit doslova v saunu.

Hostel je klidný a tichý, pokoje čisté, personál na recepci ochotný a prima je i občanská vybavenost v bezprostředním okolí - v docházkové vzdálenosti najdete několik restaurací a levné nákupy můžete vyřídit v malém supermarketu; pokud byste ale potřebovali, po ruce budete mít i kadeřnictví, cestovní agentury a spoustu dalších poskytovatelů všemožných služeb. Cena za ubytování samozřejmě záleží na spoustě faktorů, pro orientaci však mohu uvést, že já za mimosezonní ubytování v jednolůžkovém pokoji s vlastní sprchou zaplatila v přepočtu zhruba 840 Kč/noc. Hostel si můžete zarezervovat přes portál Booking.com anebo přímo na stránkách hostelu samotného.

aeropuerto lounge

Lounge v hostelu Aeropuerto

aeropuerto pokoj

Jednolůžkový pokoj v hostelu Aeropuerto

Druhé ubytování, které mohu z vlastní zkušenosti doporučit, naleznete v hostelu Viky**.

Hostel Viky je situován v ještě klidnější ulici než Aeropuerto, je velmi tichý a pohodlný. Jednou z jeho největších předností je to, že dopravu nemusíte řešit vůbec: non-stop je Vám k dispozici shuttle bus, ten vyjíždí zhruba každou hodinu a dopraví Vás zdarma na hostel i zpět na letiště, stačí na recepci nahlásit, kdy potřebujete vyzvednout či odvézt.

Personál je příjemný, pokoje upravené a kromě nezbytných nepotřebností je opět k dispozici wifi připojení. Hostel je navíc umístěn na okraji města, což by mohli ocenit fanoušci letecké dopravy - stačí totiž ujít pár desítek metrů na konec ulice a před sebou máte parádní výhled na přistávací dráhy Barajasu. Jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou se dá v tomto hostelu pořídit za nějakých 1200 Kč/noc. Stejně jako v předchozím případě je možno pokoj rezervovat jak přes rezervační stránku Booking.com, tak přes oficiální stránky hostelu.

viky pokoj

Jednolůžkový pokoj v hostelu Viky

viky baňo

Koupelna v hostelu Viky

Tolik tedy k ubytování v Madridu. Doufám, že Vám mé dva dnešní tipy byly užitečné. Pokud někdy v budoucnu plánujete cestu za památkami do Peru, sledujte tento blog, v jednom z příštích článků Vám nabídnu doporučení na parádní ubytování přímo v centru Cuzca, výchozího bodu pro všechny trasy vedoucí na Machu Picchu.

Mezitím se se mnou v komentářích můžete podělit o Vaše dojmy z hostelů Viky a Aeropuerto, anebo přidat doporučení na Vaše ověřená ubytovací místa ve čtvrti Barajas.

Zdroje:

Text i všechny fotografie jsou autorské.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře