Chytrý způsob, jak v létě na cestách ušetřit

23. červen 2017 | 23.21 |

Více zážitků za méně peněz. Neplaťte víc, než musíte; za zájezdy, ubytování, letenky, cestovní pojištění ani vybavení.

(A získejte také kredit 725,- Kč na ubytování ve Vaší vysněné destinaci.)

.

travel plan

.

Chystáte se v létě trénovat své jazykové znalosti poznáváním cizích krajů, nebo si letos budete užívat pohodu ve své domovině? :-) Ať tak či tak, už jste slyšeli o cashback portálech?

Pokud nakupujete na internetu, a to obecně cokoli, ne nutně jen dovolenou či letenky, měli byste o nich vědět. Můžete totiž díky nim bezpracně ušetřit. Někdy pár haléřů, jindy i desítky a stovky korun. Pojďme si na tuto lákavou možnost posvítit.

Co je to cashback portál

Je to webová stránka, na které se nachází seznam eshopů. Tato stránka Vám z každého nákupu, který v kterémkoli z internetových obchodů z jejího seznamu uskutečníte, zpětně vrátí určité procento utracené částky na Váš účet. Jinými slovy, zpětně dostanete slevu.

Zní to až moc dobře. Není to podfuk?

Není, opravdu to funguje, a hned si vysvětlíme jak. V Česku je myšlenka cashback portálů zatím ještě víceméně v plenkách, v zahraničí (zejména v anglicky mluvících zemích) jsou však už delší dobu běžně známé a používané.

Kde se ty peníze berou? Jak to celé funguje?

Pointa je tato: majitelé eshopu shánějí zákazníky. Majitel cashback portálu je schopný zařídit pro eshop reklamu a zákazníky obstarat. Proto se majitel cashback portálu domluví s majitelem eshopu, že za každého zákazníka, kterého do eshopu přivede, dostane malou provizi z jeho nákupu (cena nákupu se přitom pro zákazníka nijak nezvyšuje, je stejná jako vždycky).

Následně se majitel cashback portálu o svou provizi podělí s Vámi, svým zákazníkem, jako poděkování za to, že jste nakoupili právě prostřednictvím jeho portálu. Tento podíl z provize je tou částkou, kterou následně obdržíte na Váš účet.

Kolik a na čem konkrétně můžu přes léto ušetřit?

Na cashback portálech je nabídka eshopů, ve kterých můžete slevu získat, opravdu velká a na seznamu jsou malé eshopy stejně jako velcí hráči na trhu.

Stejně tak výše slevy je různorodá a pohybuje se v rozptylu od 0,5% až po nějakých 30% z ceny nákupu, zlatým průměrem je zhruba 3-5% z ceny.

Co se konkrétního zboží a služeb týče, můžete například ušetřit za ubytování při rezervaci hotelu či hostelu na webu Booking.com, můžete ušetřit za cestovní pojištění například u společnosti Axa.cz. Koupit se zajímavou slevou můžete i kompletní zájezd, třeba na webu Dovolená.cz nebo Invia.cz.

Slevu můžete dostat také na letenky při rezervaci letu na webu Pelikán.cz, stejně tak můžete výhodněji zakoupit různé vybavení - cestovní průvodce, kapesní slovníky a konverzační příručky třeba v knihkupectví Knihy Dobrovský. Ušetřit nějakou tu korunu můžete dokonce i na všelikém vybavení od fotoaparátů (např. na Euronics.cz) přes stany a spacáky (např. na Mall.cz) po drobnosti jako je repelent a opalovací krém (dejme tomu na Notino.cz nebo na Krása.cz).

To ale samozřejmě není vše. Seznam eshopů se neomezuje pouze na ty, které mají co do činění s cizími jazyky a cestováním. Se slevou můžete zakoupit klidně i ponožky nebo třeba novou sekačku.

travelling hamza

.

Jdu na to! Jaké cashback portály mám na výběr?

Cashback portálů v Česku existuje několik, aktuálně vím o šesti: Plnápeněženka.czTipli.cz, Refundo.czZískejte.czVratnépenize.cz a Alvarado.cz. Pokud víte o nějakém dalším, napište mi o něm do komentářů, budu ráda :-).

Který z nich je nejlepší?

Každý portál je trošku jiný - má o něco odlišnou nabídku eshopů, jinou výši provize u konkrétních obchodů, jiné bonusy a výhody. Každý musí posoudit sám, který portál mu nejlépe vyhovuje. Já si myslím, že nejdůležitější je praktické a ekonomické hledisko. Z něj si můžeme odvodit tři kritéria:

1) zda zvolený portál spolupracuje s co největším počtem eshopů, ve kterých Vy osobně nakupujete

2) jak vysoká je provize v těchto eshopech v porovnání s ostatními cashback portály

3) jaká je minimální výše vyplácení získaných provizí (některé portály jsou ochotny Vám vyplatit klidně i jen deset korun, jiné stanovují hranici pro výplatu např. na minimálně 100 nebo 300 Kč)

Mně se nejvíce líbí portál Plnápeněženka.cz. Je pravděpodobně největší co do počtu uživatelů (téměř 200.000 registrací), provize vyplácí v jakékoli výši, má rychlou a solidní zákaznickou podporu a mám s ním veskrze kladné zkušenosti.

Tipli.cz stejně jako Plnápeněženka také vyplácí provize v jakékoli výši, což je velké plus. K tomu se chlubí nadstandardně vysokými provizemi. Vysoké provize nabízí i Získejte.cz, to se mi ale zdá se svým množstvím rozličných bonusů, kreditů, akcí a VIP bodů trochu nepřehledné.

U portálu Refundo.cz je zajímavou výhodou oproti konkurenci to, že umožňuje využít cashback i ze slovenských obchodů. Minimální limit pro výplatu je zde také příznivý - pouhých 25 Kč.

Vratnépeníze.cz mají omezení v podobě limitu 300 Kč pro výplatu odměny, to ale částečně vyvažuje fakt, že mají v nabídce některé zajímavé eshopy.

Alvarado.cz je zatím co do počtu uživatelů malým portálem, spolupracuje ale s velkým počtem eshopů - aktuálně jich má v nabídce 501.

Jak na zvolenou slevu?

Abyste peníze zpět z daného nákupu, který plánujete, získali, stačí, když se na portálu, který má Váš vyhlédnutý eshop na seznamu, zaregistrujete (otázka dvou minut) a následně se do eshopu dostanete proklikem z tohoto portálu. Tak si portál Váš nákup "zapíše" a do několika dnů až týdnů po nákupu Vám vrácené peníze připíše na Vaše konto. Následně Vám po žádosti o vyplacení částku zašle na Váš bankovní účet. 

Znáte a používáte nějaký cashback portál? Jaké s ním máte zkušenosti? Napište mi je do komentářů!

TIP NAVĺC: Získejte kredit 725,- Kč na ubytování ve své vysněné destinaci.

- - -

Kam dál?

→ Seznamte se s jednoduchým návodem na to, jak resuscitovat napůl zapomenutý cizí jazyk.

→ Jak si pohodu představují Latinoameričané? V hamace! Možná byste jednu měli mít i Vy...

→ Řekněte mi, jak by podle Vás tento blog měl vypadat tak, aby Vám sloužil ještě lépe!

→ Otestujte si, kolik cizích jazyků dokážete identifikovat.
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/183-pozvanka-270-temperamentnich-katalancu-v-ostrave.html

Zdroje:

autorkou obou fotografií je Hamza Butt

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Chytrý způsob, jak v létě na cestách ušetřit michal 19. 08. 2017 - 16:23