Kde hledat podcasty k poslechu (ve všech jazycích)

4. březen 2017 | 23.40 |

Poslouchání podcastů během cesty do práce či do školy nebo třeba během domácího uklízení a vařenī doporučuji svým studentům od nepaměti. Je to velmi efektivní způsob, jak být i bez toho, abyste museli vycestovat, v hojném kontaktu s jakýmkoli cizím jazykem. Natrénujete si tak porozumění mluvenému slovu a přitom Vás to nestojí vůbec žádný čas navíc!

Kde takové podcasty najdete? A co to vůbec podcast je?

headphones

Podcast si můžete představit jako rádiový pořad nebo talk show. Může trvat jen tři minuty, nebo třeba i hodinu a půl. Obvykle se zaměřuje na jedno téma. To může být z jakékoli oblasti - existují podcasty o kulturistice, zdravé stravě, cestování, chovu koní a filmech, co jsou právě v kinech, stejně jako podcasty o astronomii, autech, kosmetice, hudbě, podnikání, vzdělávání a skoro čemkoli dalším, co Vás jen napadne.

Podcasty vytvářejí odborníci, firmy, celebrity, zaměstnanci rádiových stanic i "obyčejní" lidé. Zpravidla bývají publikovány ve formátu mp3 a jsou určené k tomu, abyste si je mohli snadno, zdarma a legálně stáhnout. Přehrát se pak samozřejmě dají na všelijakých zařízeních od mp3 přehrávače přes laptop a tablet po smartphone.

Kde podcasty hledat? Samozřejmě můžete googlit. Podcasty najdete ke stáhnutí na všemožných webech. Pokud ale toužíte po opravdu rychlém a pohodlném nástroji, který Vám ušetří čas a namáhavé hledání, zbystřete. Slovenská tlumočnice a jazyková mentorka Lýdia Machová Vám v následujícím videu poskytne skutečně užitečný návod na to, jak se k podcastům dostat doslova na dvě kliknutí.

- - -

- - -

Máte podcasty rádi? Posloucháte je pravidelně? A při jaké činnosti? Jaká témata podcastů Vás nejvíc baví? Napište mi o tom do komentářů!

- - -

Kam dál?

→ Existují lehčí a těžší jazyky? Co myslíte?

→ Zjistěte, jak se toho z krátkých příběhů hodně naučit. Pomůže Vám v tom těchto 19 zábavných aktivit.

→ Naučte se číst knížky v cizím jazyce tak, aby Vás to bavilo a posouvalo dál. Poradím Vám, jak na to.

→ Španělština na vrcholové úrovni: kde se naučit všem těm idiomům a slovním hříčkám?

→ ...a nezapomeňte se sem stavit pro nový článek zase v úterý, budu se na Vás těšit :-)
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/126-existuji-lehci-a-tezsi-jazyky.html

Zdroje:

autorkou fotografie je Joanna Malinowska

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře