YouTube ve španělštině pro začátečníky

10. leden 2017 | 11.11 |

...a mírně pokročilé. Pojďte se dozvědět, která zábavná videa můžete využít k vylepšení Vašich znalostí španělštiny. 

film

Minulý týden jsem pro Vás napsala článek s tipy na zajímavé youtubery, jejichž tvorbu pro zušlechtění své španělštiny mohou využít pokročilí studenti. Tentokrát pro Vás mám slíbený článek s tipy na kanály, na kterých si přijdou na své začátečníci a mírně pokročilí. Co pro Vás tedy YouTube má?

Tu escuela de español 

Spousta půvabných kreslených klipů na tomto účtu čeká jen na to, aby Vám mohla pomoci. Naleznete zde především videa pro výuku slovní zásoby, jako je třeba toto se názvy potravin, ale také videa týkající se reálií a v menší míře i gramatiky. V titulku všech videí najdete poznámku, pro jakou úroveň jsou určena: ta s označením nivel básico jsou pro začátečníky, nivel intemedio pak cílí na mírně a středně pokročilé a nivel avanzado počítá s pokročilým publikem. U většiny videí si v případě potřeby můžete zapnout španělské či anglické titulky, což Vám s porozuměním dost pomůže. Pokud se Vám tato animovaná videa zalíbí, možná pro Vás bude zajímavá i nabídka členství v sekci Zona Premium, kde za mírný poplatek najdete další, neveřejná videa a množství doplňkových materiálů.

Agustin Iruela

Účet s velkým množstvím videí, díky kterým procestujete pořádný kus Španělska - jsou totiž plné reálných záběrů z každodenního španělského života. Přiučíte se zde hlavně slovní zásobě, důležitým konverzačním frázím a reáliím. Videa jsou určena pro úrovně A1, A2, B1 a B2, tedy pro začátečníky až středně pokročilé; u každého videa naleznete informaci o tom, pro jakou úroveň je určeno. Klipy to ale nekončí - další materiály, konkrétně přepis mluveného slova, didaktického průvodce, doplňující cvičení s klíčem a interaktivní aktivity ke každému uveřejněnému videu najdete zcela zdarma na webu videoele.com.

Tío Spanish

Líbí se Vám myšlenka, že by Vás do tajů španělštiny mohla zasvětit vtipná loutka? I to je dnes možné.

Strejda Spanish už na Vás čeká. Pod čepicí pro Vás schovává videa se slovní zásobou, písničkami pro děti, konverzačními frázemi i spoustou povídání o tradicích a kultuře. Vtipná a didakticky pojatá videa můžete opět volit dle tématu či úrovně (español básico/inicial, español intermedio, español avanzado), začít můžete třeba s tímto videem o rodině.

Practiquemos

Na tomto účtu Vám záludnosti španělštiny osvětlí paní Catalina. Od předchozích kanálů se tento liší tím, že zde naleznete především videa o gramatice (mrkněte třeba na toto vysvětlení, jak používat sloveso haber) a také pár videí věnovaných výslovnosti. Většina klipů je vhodná pro mírně až středně pokročilé. 

Maria Español

Všechna možná témata, které každý běžný student potřebuje probrat, najdete na účtu lektorky Marie. Na své si zde přijdou studenti od "poučených začátečníků" po pokročilé - k dispozici jsou videa pro úrovně od A2 po C1, všechna cílovou úroveň uvádějí hned v titulku. Čím je tento kanál jiný? Tím, že většina videí je pojatá jako jedna kompletní lekce. Proto má také většina videí délku okolo jedné hodiny. Naleznete zde však i kratší klipy, třeba tento o předložkách pojících se s místem.

ProfeDeELE.es

Posledním kanálem, který Vám dnes nabídnu, je ProfeDeEle.es. Zajímavý kanál, na kterém najdete gramatiku, reálie i slovní zásobu a také podcasty. S účtem souvisí také web, na kterém najdete fůru dalších užitečných cvičení a aktivit.

Který z těchto kanálů Vám nejvíce vyhovuje? Který se Vám zdá nejpřínosnější? A znáte nějaké další účty na YouTube vhodné pro začínající a mírně pokročilé studenty španělštiny? Napište mi o nich do komentářů!

- - -

Kam dál?

→ Přijďte si dát kávu se mnou i s dalšími lidmi, které zajímá to, co Vás - španělština.

→ Zjistěte, co pohání polygloty ke studiu stále dalších jazyků.

→ Podívejte se na české weby pro studium španělštiny.

→ Vyhněte se sedmi nejčastějším chybám, které lidé při studiu cizích jazyků dělají.

→ ...a pamatujte, že tu na Vás každé úterý a každý pátek čeká nový článek :-) Tento pátek bude řeč o tom, kudy vede cesta k úrovni rodilého mluvčího.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře