České weby pro studium španělštiny

8. listopad 2016 | 14.42 |

Zahraničních webových stránek či blogů zaměřených na studium španělštiny a kulturu zemí, kde se tímto jazykem mluví, jsou mraky; zato těch tuzemských je jako šafránu. Několik užitečných českých webů jsem však pro Vás přece jen našla, i když mi to dalo zabrat.

estudiante small

1. Online slovník Lingea

Pořádný slovník se vždycky hodí. Tento obsahuje téměř 40 000 hesel a je Vám kdykoli k dispozici online a zdarma. U každého slova si můžete nechat přehrát výslovnost  a dohledat idiomy a nejčastější slovní spojení, ve kterých se dané slovo vyskytuje.

Slovník obsahuje také přehled nejdůležitější gramatiky se stručnými vysvětlivkami a konverzační příručku, ve které jsou jednotlivé fráze rozděleny klasicky podle příležitosti. Gramatická část je docela šikovná, na konverzační příručce mi vadí přespříliš zjednodušený přepis výslovnosti, který mimo jiné neuvádí dost zásadní věc - umístění přízvuku ve slově. Pokud ale odhlédneme od nešťastně zvoleného přepisu, považuji příručku samotnou za docela užitečnou, leckteré uvedené věty bezpochyby využijete.

2. Španělština-zdarma.cz

Blog s nepříliš atraktivním designem, zato však zajímavým obsahem. Na webu najdete slovní zásobu, testy, gramatická vysvětlení, počtení o reáliích, pojednání o španělské výslovnosti i pár receptů. Na dlouhodobé a koherentní studium Vám tento blog určitě stačit nebude, jako zdroj hodnotných informací do začátku jej ale určitě využijete.

3. Estudiante.cz

Web estudiante.cz obsahuje směsici témat ve stylu od všeho něco. Najdete zde pár článků o kultuře, slovní zásobě, gramatice i cestování, nejzajímavější pro Vás ale budou nejspíše tipy na online kurzy, aplikace a nástroje, které Vám mohou studium jazyka výrazně usnadnit. Rozhodně se s nimi seznamte.

Víte o nějakém dalším českém webu či blogu se španělskou/latinskoamerickou tematikou, který by v tomto seznamu neměl chybět? Řekněte mi o něm v komentářích!

P.S. Už teď pro Vás připravuji další článek, tentokráte na latinskoamerické téma. V pátek odpoledne se tedy máte na co těšit. Stay tuned!

Zdroje:

http://eleconomista.com.mx/files/imagecache/eco2014_650x433/files/estudiantes-3.jpg (fotografie)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: České weby pro studium španělštiny tlapka 08. 11. 2016 - 19:09
RE(2x): České weby pro studium španělštiny klarasolarova 09. 11. 2016 - 10:16