3 ošklivé mýty o studiu cizích jazyků

11. duben 2017 | 05.32 |

Doufám, že jim nevěříte!

.

woman face

.

1. Méně je více

Před pár dny jsem v promo článku jedné nejmenované jazykové školy četla, že prý i s učením se musí velice opatrně a učit se více než půlhodinu denně je v podstatě škodlivé. To je dle mých zkušeností naprostá hloupost.

Škodlivé by mohlo být, pokud byste se jazyk chtěli učit dvanáct hodin denně, to by byl skoro nadlidský výkon, který by, pokud byste jej opravdu zvládli, dříve či později vedl k vyčerpání a přepracování. Škodlivé by také mohlo být, pokud byste se ve věci studia cizího jazyka rozvášnili natolik, že byste kvůli němu začali dlouhodobě zanedbávat jiné důležité věci v životě - rodinu, práci nebo třeba zdravou porci sportu.

Že by Vám ale mohla nějak ublížit hodinka či dvouhodinka studia? Nesmysl. Méně je více platí pro lak na vlasy a tvářenku, ne pro cizí jazyk :-D U cizího jazyka a za předpokladu použití selského rozumu platí, že čím víc, tím líp (už jsem se o tom ostatně zmiňovala v článku o 4 zásadních faktech ohledně studia cizích jazyků).

2. Je možné se naučit cizí jazyk bez gramatiky

Blbost. Můžete se naučit gramatiku jinou metodou, než biflováním gramatických pravidel nazpamět. Můžete na to jít například přes řízené objevování nebo gramatiku spontánně "nasát" z poslechu a čtení. Že by ale bylo možné mluvit cizím jazykem bez jakékoli gramatiky je holý nesmysl. Pokud by se o něco podobného někdo pokoušel, mluvil by jako hotentot a většina lidí ovládajících daný jazyk by mu moc nerozuměla.

3. Hlavně mluvit, mluvit, mluvit... a čtení, psaní a poslech jsou docela k ničemu

Rozvíjet své konverzační schopnosti je nutné, na tom se asi všichni shodneme. A konverzace je zrovna velmi trendy, lidé na to slovo slyší a jazykové školy to moc dobře vědí, to je také pravda. Jenže význam mluvení se v poslední době poněkud přeceňuje.

Bez čtení a poslechu to rozhodně nepůjde, a bez psaní většinou také ne (kdo by si přál být napůl negramotný?). Proč přesně je čtení a poslech při studiu cizího jazyka zcela zásadní podrobně vysvětluji v tomto příspěvku o výhodách čtení a pak také v tomto článku o rozvoji jazykového citu.

Jaké další mýty a polopravdy jste o studiu cizích jazyků slyšeli Vy? Napište mi o nich do komentářů!

- - -

Kam dál?

→ Buďte za experta díky této zábavné knížečce.

→ Ušetřete každý den fůru času pomocí tohoto jednoduchého triku.

→ Získejte svůj osobní studijní plán na celý měsíc.

Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/143-pozvanka-tyden-spanelske-kultury-v-ostrave.html

→ Přemýšlíte nad něčím, co se týká španělštiny nebo angličtiny, a nedá Vám to spát? Řekněte si o odpověď

→ ...a stavte se sem pro nový příspěvek zase v pátek, budu se na Vás těšit!
Zdroj: http://klarasolarova.pise.cz/141-jak-za-1-vecer-pochopit-pulku-anglicke-gramatiky.html

Zdroje:

autorem fotografie je www.kpmalinowski.pl

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře